Co robić z tymi dolegliwościami ze strony serca?

Bardzo proszę o pomoc - wariuję. Mianowicie, od około dwóch tygodni odczuwam dziwne dolegliwości ze strony serca. Tak, jakby mnie kłuło, jakby coś siedziało mi na klatce piersiowej. Jestem tak wystraszona, lekarza prywatnie mam dopiero za 7 dni, wcześniej niestety nie udało mi się nic znaleźć. Cztery lata temu miałam robione echo serca, ekg, chodziłam do kardiologa, ponieważ mam nerwicę lękową, ale wszystkie badania miałam dobre. Teraz dolegliwości wróciły ze zdwojoną siłą, odczuwam kłucie w klatce piersiowej, uczucie ciężkości. Boję się, że nie doczekam do wizyty i umrę. Boję się, że to zawał, albo mam chore serce. Boję się chodzić spać, bo mam wrażenie, że umrę we śnie. Proszę o jakąkolwiek poradę kardiologiczną - czy jeśli badałam te cztery lata temu serce, to mogę mimo wszystko mieć coś bardzo z nim niedobrego?

W tak młodym wieku ostre zespoły wieńcowe (np. Zawał) są mało prawdopodobne, jednak możliwe. Dolegliwości bólowe klatki piersiowej wymagają każdorazowo wykonania EKG, RTG i badania fizykalnego. Sugeruję zgłoszenie się do NPL/POZ. Biorąc pod uwagę wcześniejszy wywiad, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dolegliwości mają podłoże psychogenne.