Co robić z uszkodzonym pieprzykiem?

Witam, jakies 6 miesiecy temu zobaczylem u siebie pieprzyka i od razu wpadlem w panike bo przeczytalem w internecie bardzo duzo o czerniakach, mam go od dziecinstwa i jest taki sam jak byl nie zmienia sie praktycznie kazdy z rodziny tez mowi ze jest normalny ale od tamtego czasu dzieja sie dziwne rzeczy codziennie sie tym zadreczam, mam wrazenie ze niedlugo umre i kiedy mysle o tym to czuje silny lęk, jestem rozbity boje sie isc do lekarza bo wydaje mi sie ze moje dni sa policzone nie moge normalnie funkcjonowac

Proszę zgłosić się do chirurga - zmianę można wyciąć z marginesem zdrowych tkanek i poddać badaniu histopatologicznemu. "Pieprzyki", które nie krwawią, nie zmieniają koloru ani rozmiaru rzadko niosą ryzyko złośliwienia.

Zaburzenia lękowe warto zgłosić lekarzowi psychiatrze - współczesna medycyna pozwala na skuteczną pomoc w tym zakresie.