Co robić z zaburzeniami cyklu podczas stosowania leku Orizon?

Od sierpnia 2023 przyjmuje lek od psychiatry Orizon 1 mg. Od tamtej pory mam jakieś zaburzenia w cyklu I miesiaczkowania. Często bola mnie piersi, czasem leci z nich biala wydzielina, mam plamienia między miesiączkami, zmiany w wyglądzie śluzu. Wiem , że to od leku Orizon. Czy w takiej sytuacji jest wskazana wizyta u ginekologa? Mój cykle wynoszą 22-53 dni
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Według ulotki lek,który Pani przyjmuje często zwiększa stężenie hormonu zwanego „prolaktyną”. Może to powodować działania

niepożądane takie jak: zaburzenia miesiączkowania, problemy z płodnością u kobiet,pojawienie się" wydzieliny " z piersi . Według producenta,jeśli wystąpiły takie działania

niepożądane zaleca się wykonanie badania stężenia prolaktyny we krwi.

Proszę wybrać się kontrolnie na wizytę do ginekologa i proszę oznaczyć stężenie prolaktyny we krwi.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska