Co robić z zasinieniem ręki po operacji?

Witam Chciała bym zapytać czy sytuacja która dotyzy taty jest normalna, czy wymaga pilnej konsultacji. Otóż w sobotę tata miał operacyjne leczenie złamanej ręki, kość promieniowa i łokciowa (blaszki) operacja trwała 1,5 h obecnie ma założoną szynę i kontrolę za 2 tyg, ale ma spuchnięty łokieć a przedramię głównie po wewnętrznej stronie ma całe zasiniałe a właściwie grantowe. Proszę o informację czy to normalne po takim zabiegu. Dziękuję

W okresie pooperacyjnym stosowana jest profilaktyka przeciwzakrzepowa, zwiększa się więc ryzyko wynaczynienia krwi i powstawania krwiaków. Jeżeli krwiak ulegnie prawidłowej dystrybucji, interwencja nie będzie wymagana. W przypadku zaburzeń "wchłaniania" prawdopodobnie będzie trzeba otworzyć ranę i usunąć skrzepy.