Co się wydarzy w przypadku powrotu do leku Escitil?

Escitil. Dzień dobry. Przez pół roku brałem Escitil (10mg). Odstawiłem 2 miesiące temu, teraz czeka mnie spora zmiana w życiu. W związku m.in ze stresem mój stan psychiczny się pogorszył. Postanowiłem wrócić do leku... Powinienem liczyć się z przejściowym pogorszeniem samopoczucia i poprawie dopiero po 7 dniach, czy z uwagi na to, że organizm jest "przyzwyczajony" lek powinien zadziałać szybciej?

Dzień Dobry Panu,

Zalecałabym by skonsultować powrót do farmakoterapii z Lekarzem prowadzącym Pana.

Jest potrzeba czasu około dwóch do trzech tygodni, by organizm ponownie nasycił się farmaceutykiem.
Z mojej strony - do rozważenia, inspirowałabym Pana do podjęcia psychoterapii, równolegle z farmakoterapią - co byłoby dla Pana komplementarną formą terapii.

Z życzeniami dla Pana pomyślności i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605