Co stosować na mokry kaszel i infekcje?

Witam. Jako że pracuje w przedszkolu jestem ciągle narażona na różne infekcje. No ale zaczęło się we wrześniu. Kaszel suchy i brak innych objawów. W połowie października kaszel zmienił się z suchego w mokry. Lekarz przepisał antybiotyk i lek wykrztusny. Niestety problem nie minął. Co robić?

Po co antybiotyk? Antybiotyk stosujemy w zapaleniu bakteryjnym oskrzeli lub płuc co jest zwykle ciężką chorobą. Na kaszel stosujemy lek wykrztuśny. Kaszel może utrzymywać się do 5 tygodni. To, ze pracuje pani w przedszkolu nie tłumaczy częstych infekcji. Ja pracuje w Poradni ludzie codziennie na mnie kichają, kaszlą, a infekcji nie mam. Mój układ odpornościowy pracuje normalnie. Mogę się cieszyć. Czemu pani układ odpornościowy nie pracuje normalnie. Może za często stosuje pani antybiotyki. Jest to tylko jedna sugestia. Możliwości jest dużo. Jest to zadanie dla pani lekarza rodzinnego.