Co stosować na nadwyrężenie gardła?

Dzień dobry. Z racji tego, że czynnie pracuję głosem (jestem nauczycielem) dosyć często miewam bóle gardła. Byłam u lekarza, który stwierdził nadwyrężenie i zalecił dbanie o głos -min. stosowanie gardvitu i gargarinu. W moim subiektywnym odczuciu te środki nie przynoszą żadnej poprawy. Czy zatem mogłabym prosić o poradę jakie inne preparaty są zalecane dla osób mających częste problemy z gardłem - pracujących głosem? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Dzień dobry,

mogę tylko napisać, aby starała się Pani mówić ciszej, aby nie mówiła Pani do dzieci, odwracając swoją głowę, będąc przy tablicy. Na zmęczone gardło dobrze działa siemię lniane. Warto również mieć przy sobie wodę, i często ją pić, nawilżać fałdy głosowe.

Pozdrawiam
PM