Czy mój głos powróci do czasu występu?

Dzień dobry. Od dwóch-trzech dni mam chrypkę i czuje się ogolnie zle, grypowo. Miałam raz w nocy gorączkę i ogolnie czuje się osłabiona. Śpiewam operowo i niestety wczoraj musiałam zaśpiewać na koncercie, po czym wieczorem nie mogłam już mówić i byłam kompletnie ochrypnięta. Dzisiaj tez ciężko mi się mówi. Staram się nje mówić, ssam tabletki, siemię lniane i biorę ibuprom ale za tydzień mam ważny wstęp, czy powróci mi głos do tego czasu? Da się jakoś ten proces przyspieszyć? Bo bardzo ważny jest dla mnie ten występ i nie da się go za bardzo odwołać. W tym momencie mogę cicho mówić, mam mocna chrypę i czasem kaszle wydzieiną. Nie boli mnie gardło i nie mam kataru. Gorączki już tez nie mam po leku. Proszę o pomoc.

Nie wiem gdzie mieszkasz więc jak mogę Ci pomóc? Śpiewać każdy może........Odpoczynek głosowy i zajęcia u foniatry to Pani lekarstwo. Ćwiczenia przepony, ćwiczenia mięśni brzucha to Pani lekarstwo. Śpiewać każdy może......Jeżeli już w tym młodym wieku ma Pani problemy z emisją głosu to należy albo zrezygnować z kariery śpiewaczki albo uczyć się, uczyć się, uczyć się u profesjonalistów sztuki wykorzystywania słupa powietrza z tchawicy i napięcia przepony. Śpiewanie gardłowo krtaniowe to pierwszy krok do niewydolności głosowej krtani i guzków śpiewaczych. Zmień zawód. Śpiewać nie każdy może. Geny rządzą człowiekiem i Światem.