Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co stosować na taką odleżynę?

Dzień dobry Potrzebuje pomocy przy odlezynie na boku pięty Pacjentka 94 lata Odleżyna czarna sucha Co stosowac ? Dziękuję pozdrawiam
KOBIETA, 38 LAT 10 miesięcy temu

Kiedy wskazane jest wycinanie znamion?

Znamiona mogą znajdować się na całym ciele. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto je obserwować i w razie potrzeby wyciąć. Jakie są wskazania do wycięcia znamion?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proces leczenia odleżyn jest długotrwały i żmudny, natomiast w przypadku odleżyny objętej procesem martwiczym leczenie w warunkach domowych jest niemożliwe (odleżyny głębsze – III, IV i V stopnia). Choć trudno mówić o tym z całą pewnością bez możliwości oglądu odleżyny, to najprawdopodobniej konieczna będzie interwencja chirurgiczna w celu usunięcia zmiany martwiczej. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/co-na-odlezyny.

Jest to pierwszy etap leczenia w przypadku martwicy suchej charakteryzującej się czarnym kolorem. Alternatywa, czyli rozpuszczenie, polega na zastosowaniu preparatów enzymatycznych w postaci żelu, maści lub opatrunków alginianowych.

Bardzo ważne, by ranie zapewnić środowisko wilgotne – sprzyja temu nakładanie żelu hydrokoloidowego lub tzw. błony poliuretanowej oraz maści zawierających np. alantoinę. Więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wylecz-odlezyny-skutecznie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy