Co stosować przy zapaleniu okołoustnym?

dzień dobry mam 36 lat i właśnie stwierdzono u mnie zapalenie okołoustne chciałam sie dowiedzieć co mogę stosować żeby natłuścic troche to miejsce i żeby przestało swędzieć? czym moge przemywać to miejsce (rumianek,ocet jabłkowy?poray z netu)Przyjmuje obecnie Oxytetracycline 250mg 2razy dziennie dwie tabl i zovirax 5razy dziennie po 2 tabl. Jeszcze jedno,czy można sie tym zarazić? dziekuje

Witam antyświądowo i natłuszczajaco działa cicabio z biodermy lub cicalfate z avene. Do przemywania polecam płyn micelarny lub przegotowaną wodę, ocet by podrazniał iprzesuszał skórę.