Co sugeruje takie CRP?

crp 1,21 mg/dl <0,5 przy kamieniu w moczowodzie , cewniku DJ który drażni pęcherz .proszę o interpretację wyników.
KOBIETA, 44 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

badanie CRP przeprowadzane jest w celu sprawdzenia, czy w organizmie nie toczy się proces zapalny i jego wyniki każdorazowo powinny być zinterpretowane przez lekarza prowadzącego (specjalistę urologa) lub lekarza rodzinnego, który w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości lub stanu zapalnego wdroży odpowiednią metodę leczenia. Najczęściej badanie białka CRP jest profilaktycznie wykonywane u pacjentów, u których jest podejrzenie wystąpienia stanu zapalnego. Wynik badania białka CRP, które Pani przedstawiła, t.j. 1,21 mg/dl wskazywać może na toczący się stan zapalny (norma ogólna do 1,00 mg/dl). W przypadku podrażnienia pęcherza cewnikiem DJ i wysokiego CRP lekarz prowadzący może zmienić metodę drenażu nerki na nefrostomię. Jednakże ostateczną decyzję o sposobie odprowadzania moczu winien podjąć specjalista w oparciu o ogólny stan pacjenta, możliwość wytworzenia przetoki lub ewentualne, inne przeciwwskazania. Zapraszamy do lektury artykułów pod poniższymi linkami. Życzymy dużo zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-w-organizmie

https://portal.abczdrowie.pl/interpretacje-badan-ob-crp-fibrynogenu

https://portal.abczdrowie.pl/nefrostomia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty