Co takiego mogą znaczyć te zaburzenia widzenia?

Witam, od jakiegoś czasu kiedy próbuje zasnąć i już zamykam oczy to po chwili je otwieram i widzę owady których tak naprawdę nie ma, ostatnio obudziłam się w środku nocy i zobaczyłam pająk na łóżku, zamknęłam na sekundę oczy i je otworzyłam to pająka już nie było. Jeszcze mam tak ze gdy to już nie ważne czy w dzień czy w nocy patrzę katem oka to widzę jakby się coś poruszało, łaziło po biurku, ubraniach gdzie nie spojrzę, O co chodzi? Z góry dziękuje za odpowiedz

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej doświadcza Pani halucynacji wzrokowych (inaczej omamy wzrokowe) należących do tzw. grupy objawów wytwórczych (mózg "coś dodaje") i są to objawy odbiegające od normy. Doradzałabym konsultację z lekarzem psychiatrą, który przepisze Pani leki jeśli uzna to za konieczne. Współcześnie istnieją leki nowej generacji, które dobrze radzą sobie z niwelowaniem tego rodzaju objawów. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do lekarza, gdyż wymaga Pani konsultacji by zapobiec ewentualnemu nasileniu objawów.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka

http://psycholog - kulczycka.pl/