Gdzie szukać pomocy przy takich dolegliwościach u 22-latka?

Witam, od pewnego czasu męczą mnie dolegliwości. W chwili gdy kładę się do łóżka, tuż przez zaśnięciem pojawią się u mnie przesłuchy i przywidzenia ( Mam wrażenie jakby ktoś chodzik po moim pokoju, machał do mnie ręką itd itd ) Zjawiska te wywołują u mnie bardzo wielkie poczucie strachu - przez co nie mogę zasnąć. Gdy już uda mi się zasnąć, sen jest bardzo słaby, przerywany lub występuje podczas niego koszmary czy paraliże nocne. Uczucie strachu podczas zasynania i koszmarów jest tak duże, że często decyduje się na przekazanie całej nocy przy zapolonym świetle. Do tego coraz częściej miewam w ciągu dnia czy nocy wachania nastrojów, nagle ataki smutku czy płaczu. Jestem zagubiony, nie wiem czym mogą być spowodowane takie dolegliwości, nigdy nie miałem wcześniej wymienionych objawów, a teraz pojawiają się w dzień w dzień, wieczór w wieczór. Co może mi być ? Gdzie się udać, gdzie szukać pomocy ?

Dzień dobry,
Najlepszym rozwiązaniem w Pana przypadku będzie wizyta konsultacyjna u psychiatry, który postawi wstępną diagnozę i dobierze leki niwelujące przykre objawy. Przesłuchy i przewidzenia to najprawdopodobniej halucynacje słuchowe i wzrokowe (omamy), które wymagają leczenia farmakologicznego. Leki na szczęście są wstanie szybko się z nimi uporać. Zastanawia mnie jak długo to trwa i czy wcześniej nie zauważył Pan nic niepokojącego. Objawy te mogą świadczyć np. o początkach procesu psychotycznego, ale diagnoza wymaga obszerniejszej rozmowy z lekarzem. Bardzo dobrze, że zadał Pan to pytanie w tym miejscu gdyż warto jak najszybciej rozpocząć leczenie. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/