Co takiego sugeruje ten rezonans kręgosłupa?

Witam proszę o odpowiedz mam taki wynik rezonansu. Cechy umiarkowanie zaawansowanej dehydratacji wykazuje jedynie krążek międzykręgowy l4/5 a w tylnych częściach przylegających do niego trzonow widoczne są dość duże strefy reaktywnych zmian zwyrodnieniowych. Tworzy on szerokopasmową przepukline dokanałową uciskającą worek oponowy na całym obwodzie (w częsci centralnej na głębokośc do 6mm ) kierując sie nieco bardziej w stronę lewąi cechami wpuklania się głównie do lewego otworu międzykręgowego co powoduje ucisk biegnących w nim korzeni rdzeniowych. Na tej wysokości widoczne są także umiarkowanie zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych z odcinkowym pogrubieniem wiązadeł żółtych ( nieco bardziej lewego) które dodatkowo wpływają na stopień stenozy zachyłkowej. Bardzo proszę o odpowiedz

Cytuje Pani OPIS MRI kręgosłupa szyjnego : " Cechy umiarkowanie zaawansowanej dehydratacji wykazuje jedynie krążek międzykręgowy l4/5 a w tylnych częściach przylegających do niego trzonow widoczne są dość duże strefy reaktywnych zmian zwyrodnieniowych. Tworzy on szerokopasmową przepukline dokanałową uciskającą worek oponowy na całym obwodzie (w częsci centralnej na głębokośc do 6mm ) kierując sie nieco bardziej w stronę lewąi cechami wpuklania się głównie do lewego otworu międzykręgowego co powoduje ucisk biegnących w nim korzeni rdzeniowych. Na tej wysokości widoczne są także umiarkowanie zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych z odcinkowym pogrubieniem wiązadeł żółtych ( nieco bardziej lewego) które dodatkowo wpływają na stopień stenozy zachyłkowej."

Opis i obraz MRI Do interpretacji klinicznej ! Ważny PACJENT I OBJAWY Ważne zapisywanie objawów bólowych, innych zaburzeń, kontrola ciśnienia krwi i pulsu aki stan ogólny, apetyt , waga; aktywność fizyczna; zawodowa ?? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, wywiad, ocena stanu ogólnego i neurologicznego, chorób współistniejących ; Ważna kontrola ciśnienia , pulsu, wyniki badań laboratoryjnych Czy występują inne obciążenia jak : nadciśnienie tętnicze, arytmia, żylaki, zaburzenia krzepnięcia krwi, lipidy: cholesterol i trójglicerydy ?? Jakie używki : papierosy, kawa, narkotyki ?? Jakie stałe leki ?? Ważny tryb życia, pracy; ocena nastroju i snu Ważny PACJENT I OBJAWY Ważne zapisywanie objawów bólowych, innych zaburzeń, kontrola ciśnienia krwi i pulsu Zapraszam na pełną konsultację, ze wszystkimi wynikami badań; Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje , ewentualnie możliwa też VIDEO-KONSULTACJA ; do dalszej diagnostyki ... Pozdrawiam i zapraszam