Co takiego znaczy moje MRI bez kontrastu?

Czy mogę prosić o interpretację opisu MRI bez kontrastu? Kobieta, 35 lat. Wyniki krwi i moczu dobre, EKG ok, Echo serca dobre (lekka niedomykalność zastawki, pani doktor powiedziała, że to nie jest powód do zmartwień), ciśnienie ok. Od miesiąca mam lekkie zawroty głowy, 4 razy nieco silniejsze momenty zawrotów, bez utraty świadomości. I jakby "ciśnienie" w uszach, w ostatnich dniach piszczenie w uszach. Bez bólu głowy Hashimoto (bez terapii hormonalnej). Zwapnienie/skostnienie w części przedniej sierpa mózgu. W obrębie istoty białej obu półkul mózgu widoczne są pojedyncze, drobne ogniska hiperintensywne, w obrazach T2 oraz FLAIR, hipointensywne w obrazach T1-zależnych, nie powodujące restrykcji dyfuzji wody zewnątrzkomórkowej w obrazach dyfuzyjnych i na mapach ADC. Dodatkowo w częściach przednich rogów czołowych komór bocznych, w bezpośrednim przyleganiu do komór widoczne są obszary hiperintensywne w obrazach T2 oraz FILAR, nieco hipointensywne w obrazach T1-zależnych. Nieco szersze przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina. Drobna torbiel przegrody przezroczystej.
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu



To fragment opisu badania MRI " MRI bez kontrastu? Kobieta, 35 lat. Wyniki krwi i moczu dobre, EKG ok, Echo serca dobre (lekka niedomykalność zastawki, pani doktor powiedziała, że to nie jest powód do zmartwień), ciśnienie ok. Od miesiąca mam lekkie zawroty głowy, 4 razy nieco silniejsze momenty zawrotów, bez utraty świadomości. I jakby "ciśnienie" w uszach, w ostatnich dniach piszczenie w uszach. Bez bólu głowy Hashimoto (bez terapii hormonalnej). Zwapnienie/skostnienie w części przedniej sierpa mózgu. W obrębie istoty białej obu półkul mózgu widoczne są pojedyncze, drobne ogniska hiperintensywne, w obrazach T2 oraz FLAIR, hipointensywne w obrazach T1-zależnych, nie powodujące restrykcji dyfuzji wody zewnątrzkomórkowej w obrazach dyfuzyjnych i na mapach ADC. Dodatkowo w częściach przednich rogów czołowych komór bocznych, w bezpośrednim przyleganiu do komór widoczne są obszary hiperintensywne w obrazach T2 oraz FILAR, nieco hipointensywne w obrazach T1-zależnych. Nieco szersze przestrzenie okołonaczyniowe Virchowa-Robina. Drobna torbiel przegrody przezroczystej. " Nie opisano żadnych istotnych patologii, drobne zmiany tylko...." ; Badanie MRI / obraz i opis/ do interpretacji klinicznej z obrazem CD badania i z PACJENTEM Ważny stan pacjenta, wywiad chorobowy, obciążenia; stan ogólny i neurologiczny, stan psychiczny i emocjonalny; wyniki badań .

Konieczna KOMPLEKSOWA OCENA STANU PACJENTA : RR wydolność, Pełny wywiad, badanie , Labor : lipidy, glukoza, elektrolity pełne : Na K Mg Ca Cl; kreatynina etc i Jakie wywiad, czynniki ryzyka: otyłość, cholesterol, cukrzyca choroby serca Do pełnej konsultacji neurologicznej z wynikami badań Pozdrawiam i zapraszam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty