Co to jest bigeminia przedsionkowa?

Mam 58 lat, jestem kobietą. Przy badaniu RTG stwierdzono u mnie bigeminię przedsionkową. Dotychczas nie dokuczało mi serce. Od pewnego czasu często mi kołacze lub boli za mostkiem. Czy coś złego się dzieje, czy to z powodu stresu? Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Bigeminia przedsionkowa czyli bigeminia nadkomorowa, to zaburzenie rytmu serca polegająca na nierównej pracy serca, która może powstawać zarówno w zdrowym jak i chorym sercu. Skoro odczuwa Pani dolegliwości, proszę wziąć skierowanie od lekarza rodzinnego do kardiologa, który Panią zbada i zaleci odpowiednie badania - jak np. Holter EKG czyli 24-godzinne monitorowanie zapisu EKG.

Pozdrawiam serdecznie