Co to jest zmiana hipoechogeniczna, mogąca odpowiadać torbieli z gęstą treścią?

Mam 28 lat. W czerwcu tego roku robiłam USG piersi: miąższ sutków o utkaniu gruczołowym. W sutku lewym zaotoczkowo na godzinie 12-tej widoczna jest zmiana hipoechogeniczna, mogąca odpowiadać torbieli z gęstą treścią lub łagodnej strukturze litej o wymiarach 0, 68 x 0, 33cm. W sutku prawym w kwadracie górno-zewnętrznym na godzinie 10-tej widoczna jest zmiana hioechogeniczna o podobnym charakterze o wymiarach 0, 32 x 0, 25cm. W dołach pachwowych nie uwidoczniono patologicznych węzłów chłonnych. Dzisiaj powtórzyłam USG i po 4 miesiącach dalej jest to samo, ale nawet trochę większe… Lekarz, który mnie badał zalecił kontrolę za 6 miesięcy, ale może już powinnam coś zrobić?! Zawsze łatwiej leczyć mniejsze zmiany, za następne 6 miesięcy urośnie jeszcze większe i co wtedy? Bardzo proszę o podpowiedź: co mam zrobić?

Witam serdecznie.

Obraz w USG odpowiada zmianie łagodnej. Postępowanie uzależnione jest od tego czy istnieją u Pani czynniki ryzyka, które mogłyby wskazywać na podwyższone ryzyko zachorowania na raka piersi. Do takich czynników przede wszystkim należny obciążenie rodzinne - czyli przypadki zachorowania na raka piersi w najbliższej rodzinie. W takiej sytuacji zmianę należałoby nakłuć aby pobrać materiał do badania (biopsja cienkoigłowa).
W innych sytuacjach, jeżeli zmiana nie powiększa się i nie powoduje dolegliwości bólowych, wystarcza obserwacja - badanie USG raz na 6 miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie