Co to torbiel prosta?

Witam! Mam 55 lat. Ostatnio miałam USG piersi. Opis: lewa pierś bez zmian. W piersi prawej torbielka złożona, 6,5mm. Innych zmian nie wykryto. Węzły chłonne nie powiększone. Mam pytanie, czy torbiel złożona niesie większe prawdopodobieństwo, że to rak? Czym się różni od torbieli prostej? Mam wykonać BAC.
55 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Torbiel prosta jest jednokomorowym zbiornikiem płynu. Z kolei torbiel złożona posiada przegrody dzielące jej wnętrze, stąd zawsze istnieje większe ryzyko przemiany złośliwej. Proszę się jednak nie martwić na zapas. Wiele torbieli złożonych to zmiany łagodne. Niemniej oczywiście konieczna jest uważna diagnostyka, aby nie przegapić ewentualnego procesu nowotworowego.

Pozdrawiam serdecznie