Co to za plamienia po poronieniu?

1.12.2010 r. poroniłam (13 tydz. ciąża obumarła). Od 8 do 12.01.2011 r. miałam dość obfitą miesiączkę. Od 17.01 mam plamienia. Co to może być? Czy jestem w ciąży? Czy usg to potwierdzi?

Redakcja abcZdrowie

Nawet jeśli doszło do zapłodnienia to badanie USG może wykazać ciążę najwcześniej pod koniec czwartego tygodnia ciąży. Szybciej będzie można wykonać test z moczu lub krwi.
Plamienia mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych lub zmian w obrębie narządów układu płciowego. Jeśli problem się nasili, bądź coś Panią zaniepokoi, proszę skonsultować się z lekarzem specjalistą ginekologiem.