Co z tym testosteronem zawyżonym zrobić?

Witam Badałam dwa razy poziom testosteronu w krótkich odstępach czasu tak z dwa ty i pierwszy wyszedł w górnej granicy normy,a drugi poziom już trochę zawyżony.Estradiol i prolaktyna mam w normie,badania u ginekologa są wszystkie w porządku,jedynie progesteron troszkę zawyżony.Ginekolog proponował mi tabletki antykoncepcyjne,ale nie chcę ich zażywać i mieć masę skutków ubocznych.Co z tym testosteronem zawyżonym zrobić?Wykonać jeszcze inne badania?Kotyzol?Nic innego lekarz mi nie zalecił.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ma Pani jakieś dolegliwości? Objawy? Jeśli nie to na razie nic z tym nie trzeba robić, jeśli coś się dzieje sugeruję wizytę u endokrynologa.
Pozdrawiam