Co zmienić w diecie, aby schudnąć?

Moj problem to nadwaga mam 173 wzrostu mam 30 lat i waze 98 kg tak mi zostało po ciazy rodziłam 2 lata temu w ostatnim czasie bardzo mi dokucza kregosłup piecze mnie mam mrowienia boli podejrzewam ze jest to przez moja wage w ostatnim czasie probowałam kilka diet ale to jest zgadywanie moze to a moze tamto nie ukrywam ze mojom słaboscia sa słodkosci co jest mi ciezko odstawic a nie wiem czym bym mogła zastapic a zeby nie tuczyło.Chciałabym uzyskac rady co bym powinna zmeinic co wprowadzic

Proszę pamiętać, że najistotniejsza w procesie odchudzania jest dieta i aktywność fizyczna. W prawidłowym żywieniu bardzo ważna jest regularność spożywania posiłków. Przede wszystkim dzień należy rozpocząć od porządnego śniadania: jajecznicy, owsianki, jaglanki (z dodatkiem bakalii, owoców), a później starać się jeść średnio co 3h. Jeśli chce Pani schudnąć należy przede wszystkim wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych: unikać cukru, słodyczy, przetworzonej żywności, fast foodów, słodkich napojów gazowanych i niegazowanych. Powinna Pani czytać etykiety. Jeżeli skład produktu jest bardzo długi, produkt odkładamy na półkę.
Proszę wprowadzić do diety jak najwięcej świeżych warzyw, mięsa dobrej jakości (parówkom mówimy stanowcze NIE), jaj.

Jeśli chodzi o zamienniki słodyczy, to zapraszam Panią na bloga: www.odzywiaj-sie-zdrowo.pl. Znajdzie na nim Pani sporo przepisów na zdrowe i smaczne słodkości :)

Witam Panią,

W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Ćwiczenia stanowią 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska