Co znaczą azotyny oraz liczne bakterie wpw w 19. tc?

Witam. Jestem w 19 tc. W badaniu moczu wyszły azotyny oraz liczne bakterie wpw. Leukocyty i pozostałe wartości w normie. Zrobiłam dodatkowo posiew moczu. W wyniku napisano, ze wyhodwano różnorodna florę bakteryjna. Bez podania wartości w liczbach. Dopisano, ze prawdopodobnie źle pobrano próbkę i w związku z tym, niemożliwe jest określenie czynnika etiologicznego ewentualnego ZUM. Pobieralam środkowy strumień moczu do jałowego pojemnika z zachowaniem higieny. Proszę o interpretację.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe że później mocz za długo stal w pojemniku, stąd ten wynik. Nie oznacza on infekcji, wskazane powtorne badanie.
Pozdrawiam