Co znaczą bóle przy ropnym zapaleniu otrzewnej?

Dwa m-ce temu miałem ostre bóle brzucha , stwierdzono ropne zapalenie otrzewnej i dziurę w jelitach, odbyła się operacja w trybie natychmiastowym. Wyłoniono stomię i za dwa tygodnie idę znów na operację ponieważ stomia jest czasowa. Jednak niepokoi mnie fakt że od kilku dni mam niezbyt mocne bóle brzucha, w górnej i środkowej części brzucha, jak i również pleców. Bóle są impulsywne, nie stałe ani ciągłe. Czasem boli przy nachyleniu się a czasem w ogóle nie boli. Jednak że trwa to już kilka dni zaczynam się niepokoić. Proszę o radę.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna pilna wizyta u lekarza rodzinnego lub chirurga i ocena jamy brzusznej w bezpośrednim badaniu