Co znaczą cechy obrzękowej przebudowy okołoblaszkowej typu Modic I?

Witam . Odebrałam wynik rezonansu magnetycznego lędźwiowego odcinka kręgosłupa i prosiłbym o interpretację. Na poziomie L5/S1 centralna pjm krążka m/kr wpukła się do kanału kręgowego ma ok. 7 mm,modeluje worek oponowy i obustronnie nerwy rdzeniowe S1;w większym stopniu uciśnięty jest lewy nerw rdzeniowy S1. Otwory boczne obustronnie zwężone przez pjm oraz osteofity na bocznych krawędziach trzonów i w stawach m/kr. Obniżenie wysokości i dehydratacja krążka m/kr na tym poziomie. Cechy obrzękowej przebudowy okołoblaszkowej typu Modic I. Jakie są sposoby leczenia i rokowania na wyleczenie? Dziękuję .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja neurochirurga i określenie możliwości terapeutycznych