Co znaczą guzki wielkości migdała po obu stronach z przodu szyi?

Witam ! Zastanawia mnie czy dwa wyczuwalne. "guzki " wielkości migdała po obu stronach z przodu szyi pod brodą to normalna rzecz ? Zdaje mi się że mam je od zawsze lecz się tym martwię niebolą ani nic są twarde i można je ruszać . Czy mogą to być węzły chłonne czy coś innego ?

Prawdopodobnie są to węzły chłonne być może nawet nie powiększone lecz tylko wyczuwalne natomiast każde dotykanie takich węzłów chłonnych powoduje ich odczynowo reakcje i powiększanie się Proszę tego nie robić udać się na badanie USG szyi i raz na zawsze zapamiętać że węzłów chłonnych nie wolno drażnić uciskać masować i stymulować jest to tkanka wrażliwa której rolą jest wychwytywanie komórek nowotworowych i udział w reakcjach immunologicznych Dzięki USG uzyskamy znacznie więcej informacji lekarz oceniający USG będzie mógł odnieść się do sytuacji miejscowej na szyi powiedzieć Czy węzły są podejrzane czy nie i ewentualnie zalecić dodatkowe badania na przykład morfologia krwi z rozmazem CRP OB ewentualnie inne badania obrazowe w razie niepokojącego stanu węzłów chłonnych które pan wyczuwa węzły chłonne powiększają się zarówno w reakcji na stan zapalny jaki w przypadku chorób nowotworowych choć ta druga sytuacja jest znacznie rzadsze niektórzy pacjenci mają po prostu dobrze wyczuwalne węzły chłonne lecz ich rozmiar nie odbiega od normy