Co znaczą komórki nabłonka płaskie i liczne w polu widzenia?

Witam serdecznie Bardzo proszę o interpretację wyniku: Komórki nabłonka płaski liczne w polu widzenia, leukocyty 0-2-4 , Lactobacillus spp dość liczny w preparacie, flora bakteryjną mierna: ziarniaki G , grzyby brak, pH 4.5, komórki clue cells brak, test amonowy ujemny, trichomonas vaginalis nie znaleziono.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik świadczy o bakteryjnym zakażeniu pochwy. Oczywiście w celu prawidłowej interpretacji wyników badań oraz zastosowania odpowiedniego leczenia powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego.