Co znaczą linijne zwłóknienia w dolnych partiach lewego płuca?
Proszę o interpretację badania RTG płuc: Linijne zwłóknienia w dolnych partiach lewego płuca, Poza tym pola płucne bez widocznych zmian ogniskowych. Kąty wolne. Sylwetka serca w normie. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Takie zmiany mogą wystąpić po jakiejś infekcji dawno przebytej. Ponadto nie stwierdza się zmian odbiegających od normy, jednak zawsze takie badanie powinien ocenić lekarz, który Pana na nie skierował.