Co znaczą nadłamania dolnych blaszek granicznych trzonów od C2 do C6?

Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna. Nadłamania dolnych blaszek granicznych trzonów od C2 do C6. Obniżenie trzonu C6 w przedniej i środkowej części. Dehydratacja krążków m/kręgowych na poziomach od C2/C3 do C5/C6. C3/C4,C4/C5,C5/C6:Nieznaczne centralno prawostronne uwypuklenie krążka m/kręgowego z impresją na worek oponowy. Kanał kręgowy w wym. strzałkowym odpowiednio 13, 13 i 12mm. C7/Th1:Nieznaczne kostne i dyskogenne ograniczenie prawego otworu m/kręgowego

Lek. Tomasz Budlewski

Jaki rodzaj i czy był uraz? Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga