Co znaczą nieprawidłowe komórki nabłonkowe o nieokreślonym znaczeniu ASC-US?
Witam, otrzymałam wyniki cytologii: - obraz cytologii nieprawidłowy - nieprawidłowe komórki nabłonkowe o nieokreślonym znaczeniu ASC-US - zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją Mam 26 lat, badam się regularnie, USG ani bad.ginekologiczne nie wykazują żadnych zmian. Proszę o interpretację wyniku i poradę, co powinnam zrobić.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wynik oznacza stan zapalny albo regenerację po infekcji. Sugeruję skonsultować wynik z ginekologiem czy konieczne jest włączenie leczenia i być może powtórzenie badania po leczeniu.
Pozdrawiam