Co znaczą obecne w rozmazie z aspiratu treści eozynofilnej grupy typowych tyreocytów?

Witam. Dzisiaj otrzymałem wyniki biopsji tarczycy: "1 - Nod lob dex gland thyreoid. 2- Nod lob sin gland thyreoid. 1- BACC guzka (o wym 17x10 mm) prawego płata tarczycy. 2- BACC guzka (o wym. 12x13mm lewego płata tarczycy. Rozpoznanie cytologiczne: 1.2. Obecne w rozmazie z aspiratu treści eozynofilnej, grupy typowych tyreocytów, przemawiają za zmianą o charakterze łagodnym typu: colloid nodule. (kat.II wg BSRTC) Ponadto wynik badania FT4 - 2,04. Czuje się coraz bardziej osłabiony a wizyta u endokrynologa za miesiąc. Czy te wyniki mogą być niepokojące i co może mnie czekać? Pozdrawiam, 59 latek.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na zmianę łagodna proponuje zgłosić się do internisty wcześniej