Co znaczą plamki widoczne na podniebieniu?

Witam i proszę o poradę! Od ponad tygodnia borykam się z infekcją - brak kataru, kaszlu, jedynie okresowo spływająca gęsta flegma i ból gardła. Nie piję alkoholu i nie palę. W przychodni lekarz zapisał antybiotyk macromax, który przyjmowałem przez 3 dni (3 tabletki). Mam powiększone nieco węzły chłonne i momentami bolą mnie uszy (szczególnie prawa strona). Migdały tak jak na pierwszym zdjęciu - nie ma na nich ropy. Prawy jakby powiększony. Zauważyłem także, że dzisiaj na podniebieniu miękkim wyskoczyły mi 2 czerwone plamki. Ta powyżej to była najpierw mała jak ziarnko maku biała krostka, a potem zrobiła się z tego rozlana czerwona plamka. Co to może być te plamki? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! Zdjęcia: https://zapodaj.net/839508af0f83a.jpg.html https://zapodaj.net/cdad00e0e98dd.jpg.html Mężczyzna, 39 lat

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zapalenie gardła i plamki na podniebieniu mogą odpowiadać zmianom typu herpangina, która jest chorobą wirusową. Wskazana w takiej sytuacji jest odpowiednia higiena jamy ustnej i zażywanie leków przeciwgorączkowych w razie gorączki.