Co znaczą płuca o wzmożonym rysunku zrębowo-naczyniowym z rozsianymi drobnymi cieniami?

Cześć . Zrobiłem zdjęcie RTG płuc i znajduje si e taki opis który mnie mocno zaniepokoił ..treść : "Płuca o wzmożonym rysunku zrębowo-naczyniowym z rozsianymi drobnymi cieniami śr.do 3 mm. - zmiany drobnoguzkowe ? bez ewidentnych zagęszczeń miąższowych . Klinowato zniekształcony dolny trzon Th

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest rozszerzona diagnostyka. proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa, na podstawie danych klinicznych będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednią dalsza diagnostykę.