Co znaczą silne krwawienia po współżyciu?

Witam, tydzień temu pierwszy raz współżyłam z mężem. Po trzech nieudanych próbach wejścia we mnie (byłam dziewicą) w końcu nie udało. Krwawiłam bardzo intensywnie. Wczoraj znowu się kochaliśmy (2 raz) i znowu bardzo silnie krwawilam. Nawet rano wycieralam jeszcze świeżą krew. Czy to normalne? Czy powinnam się zgłosić do ginekologa? Czy dopiero jak sytuacja będzie się powtarzać? Z góry dziękuję za odpowiedź

Błona dziewicza może być na tyle gruba i mocna, że jej przerwanie jest bolesne. Niekiedy niestety kończy się interwencją lekarza, bo błona nie chce pęknąć, a zrobienie tego na siłę może doprowadzić do krwotoku. Warto udać się do ginekologa, by ocenił, jak wygląda wejście do pochwy. Jeśli błona jest bardzo gruba i wciąż nienaderwana, lekarz może ją delikatnie naciąć, co uchroni przez ewentualnymi komplikacjami.