Co znaczą szumy uszne i nasilające się z miesiąca na miesiąc bóle kręgosłupa szyjnego?

Od jakiś 5 miesięcy mam szumy uszne i nasilające się z miesiąca na miesiąc bóle kręgosłupa szyjnego. Na RTG wyszło że mam w odcinku szyjnym kręgosłup nieprawidłowo wyprostowany. Nie mam problemów ze słuchem, audiometr i tampanometria nie wykryły żadnych nieprawidłowości. Po fizykoterapii jest gorzej (to była chyba metoda fdm). Jestem już wykończony, ostatnio objawy są coraz gorsze. Wewnątrz uszu czuje pulsowanie, uszy są jakby zapchane. Przy przełykaniu coś mi za każdym razem strzela w okolicy uszu. Zaczyna mi drętwieć twarz. Neurolodzy i larnygolodzy mnie tylko odsyłają od innego do drugiego i przepisują niedziałające leki.

Witam!
Można spróbować jeszcze innej metody leczenia. Zaburzenia i napięcia emocjonalne mogą powodować objawy "naśladujące" każdą chorobę somatyczną! Proponuję konsultację psychiatryczna i psychologiczną - oceną Pański stan emocjonalny i zaproponują odpowiednie postępowanie. Uprzedzam, że na efekty trzeba będzie poczekać 2-4 tygodni - taka jest niestety specyfika działania leków, które nie powodują uzależnienia.
Powodzenia
W. Łuczkowski.