Co znaczą takie szarpnięcia przed snem?

Witam Od jakiś 2 miesięcy mam bardzo dokuczliwy problem z zasypianiem. Gdy próbuje zasnąć i jestem już prawie w fazie snu wybudzają mnie nagłe szarpnięcia. Zazwyczaj jest to szarpniecie którejś z dłoni lub nogi lecz czasem zdarza się że jest to szarpniecie całego ciała lub tak jakby "zmarszczenie" nosa. Niestety takie szarpnięcia mogą utrzymywać się przez kilka godzin gdy próbuje zasnąć nawet jesli bardzo chce mi sie spać. W końcu udaje mi się zasnąć dopiero nas ranem z wycieńczenia. nie wiem co robić czuje że popadam przez to w depresję. Boję się każdej nadchodzącej nocy.

Szanowna Pani,

opisywane przez Panią objawy to najprawdopodobniej tzw. zrywania przysenne (po angielsku: hypnic jerks), które zdarzają się wielu osobom i nie świadczą o żadnej patologii. Ponieważ jednak jest ich dużo - warto wykluczyć inne potencjalne przyczyny tego typu dolegliwości. Dlatego zachęcam Panią do osobistej wizyty u lekarza (najlepiej neurologa), który przeprowadzi u Pani specjalistyczną diagnostykę.

Pozdrawiam

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/