Co znaczą te dolegliwości języka po wyrwaniu zębów?

dokładnie 8 dni temu czyli we wtorek miałam zabieg wyrwanie dwóch ósemek. Dolna była zatrzymana w kości. Od soboty mocno zaczeło mnie bolec to miejsce. We wtorek ściągam szwy i otrzymałam lekarstwo do suchegozębodołu. Od wtorku rana bolał mnie język, bardziej u jego nasady, myśłała ze to może szwy mnie uwierają. kolejny dzień i język wciąż boli, na jego powierzchni pojawiło sie dużo białych krostek. stosuje dentosept i żel miejscowy. odczuwam również dyskomfort podczas przełykania. Antybiotyk zażywałam przez tydzień. Nw czy udać się do lekarza rodzinnego czy do dentysty.

Bez bezpośredniego badania trudno jest odpowiedzieć, co może się dziać. Możliwe, że język został podrażniony mechanicznie (np. szwami) lub chemicznie (preparat Dentosept zawiera w składzie alkohol, który może dodatkowo podrażniać). Łagodząco można stosować chłodny napar z rumianku. W przypadku wątpliwości lepiej zgłosić się do lekarza dentysty.