Co znaczą te napady szybkiego bicia serca połączone z drżeniem mięśni całego ciała?

Witam. Mam 20 lat i od jakiegos czasu męczą mnie napady szybkiego bicia serca połączone z drżeniem mięśni całego ciała. Odczuwam wtedy silny niepokój i strach. Trwa to zazwyczaj kilka minut i przechodzi. Z natury jestem osobą spokojną i umiem radzić sobie ze stresem, wiec nie wiem czy winą są nerwy. Byłam u kardiologa i ze strony kardiologicznej wszystko jest prawidłowe. Jaka może być tego przyczyna? Jest to bardzo uciążliwe

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem tych zaburzeń jest brak snu,
przeżywane emocje, długotrwały stres przemęczenie
czy przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Jednak nie można tego lekceważyć.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą. Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia o podłożu lękowym. Ich przyczyna, jak zawsze, jest bardzo indywidualna sprawą, więc tylko na podstawie szerszych i bezpośrednich informacji specjalista będzie mógł wskazać ewentualne możliwe oddziaływania terapeutyczne. Pozdrawiam.