Co znaczą te zmiany pod paznokciami?

Na każdym palcu obydwóch dłoni mam po parę czarnych ,,drzazg" pod paznokciami. Zaczęło mi się to zaraz po tym jak mi trochę urosły i zaczęły się wydłużać (Długi czas obgryzalem paznokcie). Lekko mi przeszkadzają ,staram się pozbyć tego paskudnego nawyku,ale zmartwiły mnie te przesuwające się jakby wybroczyny ciemnego koloru , bo wyczytałem że to może być zapalenie wsierdzia. Ogólnie czuje się super i nie narzekam na nic, ćwiczę ,biegam i staram się w miarę dobrze odżywiac. Proszę o pomoc?

Dzień dobry Panu,

rekomenduje udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł zobaczyć Pana zmiany na paznokciach i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz