Co znaczą uwypukliny krążków z zaznaczonym uciskiem na worek oponowy?

Proszę o interpretację RM Uwypukliny krążków c5/c6/th1 z zaznaczonym uciskiem na worek oponowy. niewielkie przepukliny z uciskiem na worek oponowy i zniesieniem przedrdzeniowej rezerwy płynowej na poz c5/c6 z obustronnym splyceniem swiatla wejscia do otworow miedzykregowych. na wys c5/c6 wymiar strzalkowy swiatla kan kregowego ograniczony do 9mm dwuwypukla wypuklina krazka c6/c7 modeluje worek oponoowy i plyca swiatlo wejscia do otworow miedzykregowych.niewielka przepuklina z uciskiem na worek

Zmiany istotne ale odwracalne, prawdopodobnie blok mięśniowy mięśni pochyłych. Jest to do odblokowania przy zastosowaniu metod fizjoterapeutycznych przez doświadczonego fizjoterapeutę. Proszę na razie, unikać dynamicznych aktywności i ciężkiej pracy fizycznej. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki.