Co znaczą wyniki przy lekkiej nadwadze?

Witam, Jestem kobietą i mam 28 lat. Mam lekką nadwagę.Moja babcia chorowała na cukrzycę. Moje wyniki glukozy na czczo 77 mg/dl; po 1 h 91mg/dl; po 2 h 76 mg/dl (zakres ref.70-105). Insulina na czczo 6,78 uLU/ml; po 1 h 71,23 uLU/ml; po 2 h 54,74 uLU/ml. Dodam, że swędzi mnie skóra, jestem ciągle głodna słodkiego,nie czuje sytuści, po posiłku jestem ospała i zmęczona, mam suchość w ustach. Proszę określić czy jest wszystko w porzadku. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny konieczna wizyta u lekarza diabetologa

Patrząc na wynik insuliny po 1h, można u Pani stwierdzić występowanie hiperinsulinizmu. Przy takim wyniku oraz dodatnim wywiadzie w kierunku cukrzycy w rodzinie należałoby wdrożyć zmiany w żywieniu, które przyczynią się do redukcji masy ciała. Ciągłe uczucie ochoty na produkty słodkie oraz odczuwanie głodu prawdopodobnie może wynikać z nieprawidłowo skomponowanego żywienia.

Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado