Co znaczą zgrubienia za uszami?

Moja Koleżanka - dotychczas zdrowa dziewczyna - ostatnio odwiedzając mnie w szpitalu była bardzo śpiąca. Zapytałam, co jej jest. Powiedziała, że nie mam się martwić, bo ona od pewnego czasu spałaby cały czas. Mówi, że ma po prostu takie dni i że jej to minie. Zmartwiłam się więc poważniej. Zapytałam, czy coś jej dolega. Opisała mi to wszystko tak: "Od kilku lat zatykały mi się uszy. Ale jak sobie przepłucze to na jakiś czas jest dobrze. Potem w lutym zauważyłam u siebie zgrubienie na lewym uchu: tak jakby 3 małe zgrubienia, ale potem mi to zniknęło, więc bez paniki. A teraz od tygodnia za uszami na dolnych partiach mam takie zgrubienia, które przy dotyku bolą. A żeby było "śmiesznie" są umieszczone w tej samej okolicy po obu stronach. Dodatkowo na lewym uchu - na jego płacie - też mam takie zgrubienie - i mam wrażenie, że wytwarza mi się koło tego nowe. Ale nie jestem pewna. Stosuję kremy na pryszcze, ale niewiele mi to daje. Rano wstaję i myślę, że się to zmniejszyło, ale po chwili jednak stwierdzam, że chyba raczej stosowanie kremów na te miejsca nic nie pomaga". I zapewnia mnie bym się nie przejmowała, bo nic jej nie jest, że jej to za jakiś czas na pewno zniknie. A mnie to bardzo niepokoi! Czy słusznie? Proszę o pilną odpowiedź. Z pozdrowieniami, Kwiatuszek.
ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam serdecznie!

Niestety, bez badania i obejrzenia guzków trudno mi jest coś powiedzieć odnośnie ich przyczyny i charakteru. Mogą to być powiększone węzły chłonne - być może w wyniku infekcji okolicy uszu (bolesność) lub też są to zmiany skórne, których leczeniem powinien zająć się dermatolog. Proponuję zatem koniecznie wizytę u laryngologa/dermatologa, a także - ocenę pozostałych węzłów chłonnych oraz morfologię krwi obwodowej plus rozmaz ręczny, OB, CRP. W kierunku objawów zmęczenia i osłabienia można także oznaczyć stężenie TSH (tarczyca).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty