Co znaczą zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach m-wyrostkowych odcinkowo zwężają otwory m-kręgowe?

Wynik badania TK kręgosłupa lędźwiowego bez kontrastu: Spłycona lordoza lędzwiowa. Obniżenie wys. krążka L4-5. Trzony lędźwiowe o zachowanej wysokości. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach m-wyrostkowych odcinkowo zwężają otwory m-kręgowe. Przodozmyk I-szego stopnia L-4. Na poziomie L3-4-5-S1 tylna szerokopodstawna wypuklina centralna uciska worek oponowy od przodu zmniejszając rezerwę płynową kanału kręgowego na tym poziomie i kieruje się w stronę otworów międzykręgowych, zwęża je. Mam 73 lata , odczuwam silne bóle prawej nogi od pośladka, problem z chodzeniem. Proszę o poradę

Do pelnej konsultacji, oceny , Najlepiej przez Lekarzy ktorzy leczyli.
OPIS TK do interpretacji klinicznej
Pelna ocena dokumentacji, ocena stanu zdrowia, konsultacja neurologiczna
pozdrawiam