Co znaczy biała plama wokół uczulenia?

Witam. Pediatra przepisał mi maść cutivate, ponieważ dostałam jakiegoś uczulenia na nogach.... ale nie w tym problem.... coś mi wyskoczyło na twarzy jakaś chrostka - nie wiem dokładnie pryszcze ani trądziku nie mam i nigdy nie miałam... nie myśląc za wiele posmarowałam to miejsce maścią cutivate i mam teraz naokoło tego białą plamke tak jakby jaśniejsza skórę... co się stało? ??? Czy to mi zniknie??

Cultivate jest lekiem sterydowym. Nie powinna go Pani stosować na twarz. Biała plama jest skutkiem tego, że lek powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych. Jest ono przejściowe, więc za parę dni wygląd skóry twarzy powinien wrócić do normy. Jeśli tak się nie stanie, należy skorzystać z porady doświadczonego dermatologa.