Co znaczy dyskogenne zwężenie lewego zachyłka bocznego I lewego otworu międzykręgowego?
Proszę o interpretację wyniku MR nawrotowa przepuklina -ekstruzja krążka międzykręgowego tylna, zbaczajaca na stronę prawa o wilkosci 14mmDS x 5.3AP x 10mmCC . Ucisk i modelowanie worka oponowego.kolizja z korzeniami nerwów rdzeniowych L5 po stronie prawej.Bezwzgledna dyskogenna stenoza kanalu kręgowego wymiar AP 10mm. Dyskogenne zwezenie lewego zachylka bocznego I lewego otworu międzykręgowego. Cechy przebudowy szpiku kostnego w przyległych do blaszek granicxnych fragmentów trzonow typu MODIC II . Trzy torbiele Tarlowa S2 o wielkości od 10 do 17mm.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Krążki międzykręgowe uciskają rdzeń kręgowy, co zapewne powoduje Pani objawy (ból, mrowienie kończyn). Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!