Co znaczy Fragmenta endometrii polyposi cum signis proliferationis?

Witam, przeszłam zabieg usunięcia polipa endometrialnego metodą łyżeczkowania. Otrzymałam wyniki badań z pobranych podczas zabiegu próbek, ale rozpoznanie histopatologiczne jest po łacinie. Bardzo proszę o przetłumaczenie, ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg a bardzo się denerwuję. Opis z laboratorium: Fragmenta endometrii polyposi cum signis proliferationis. Endocervix. Mataplasia planoepithelialis. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Metaplazja plaskonablonkowa , błona śluzowa szyjki macicy, fragmenty polipa endometrium z cechami proliferacji , konieczna wizyta u ginekologa