Co znaczy krwiomocz po radioterapii?

Dzień dobry.Prosiłbym o odpowiedz na moje pytanie.Moja zona przeszła dwa lata temu brachoterapie i radioterapii. Wczoraj zauważyła że ma krwiomocz,a także wyleciał skrzyp.To drugi dzień jak ten stan sie utrzymuje.miesiąc temu była na wizycie kontrolnej,a także miała robione usg brzucha i wszystko bylo dobrze.Bardzo nas to niepokoi . Tym bardziej że przebywamy za granica.

Krwiomocz po radioterapii stercza to częsta działanie niepożądane wynikające z tego że ściana pęcherza moczowego otrzymała część dawki promieniowania. Nie zdarza się to w przypadku leczenia chirurgicznego czyli radykalnej prostatektomii. Taki krwiomocz może być groźny dla życia w przypadku utraty znacznej ilości krwi. Na pewno trzeba skonsultować się z urologiem i zrobić usg pęcherza moczowego.