Co znaczy łuk aorty miażdżycowo wysycony, wydłużona sylwetka serca niepowiększona?

Witam serdecznie ,moja mama ( 62 lata ) od 3 miesięcy nieustannie kaszlała . Dostała dwa antybiotyki,po których nic sie nie zmieniło.Do tego doszły świsty przy mówieniu dlatego tez przepisano jej leki wziewne .Poprawy nie ma żadnej .Po zrobieniu rtg klatki piersiowej opis brzmi tak : " Łuk aorty miażdżycowo wysycony ,wydłużona sylwetka serca niepowiększona ,cień wnęki lewej poszerzony do dalszej diagnostyki, pola płucne z licznymi zmianami drobnoguzkowymi ,kąty p-z wolne .Uniesienie kopuły przepony po stronie prawej " .Bardzo się martwię bo nie brzmi to najlepiej dlatego też bardzo proszę o udzielenie mi jakiejkolwiek informacji na temat tego opisu.Dodam jeszcze iż lekarza rodzinnego,do którego moja mama należy nie będzie do końca roku .Pozdrawiam serdecznie Magda

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dość pilna wizyta u pulmonologa i diagnostyka powyżej opisywanych zmian