Co znaczy mój wynik rezonansu kręgosłupa szyjnego?

Co znaczy mój wynik MR kręgosłupa szyjnego? Proszę o interpretację mojego wyniku MR kręgosłupa szyjnego, wizytę u neurologa mam niestety dopiero za miesiąc. Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykazuje spłycenie lordozy szyjnej. Na poziomie C5/C6 obecna jest pośrodkowo prawoboczna, olbrzymia przepuklina krążka międzykręgowego, którą uciska worek oponowy, prawy korzeń nerwowy,wypełnia prawy zachyłek boczny kanału kręgowego oraz powoduje ucisk i przemieszczenie rdzenia kręgowego ku tyłowi po stronie prawej oraz dyskretnie zawęża prawy otwór międzykręgowy i odsuwa wiązadło tylne. Na poziomie C6/C7 obecna jest mniejsza, pośrodkowo lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego, która uciska worek oponowy, lewy korzeń nerwowy, wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego i modeluje część przedniolewoboczną rdzenia kręgowego. Krążki międzykręgowe na opisywanych poziomach wykazują degeneracjne obniżenie sygnału w obrazach T2 zależnych. Innych cech ucisku na struktury wewnątrzkanałowe nie wykazano.

Opis wskazuje na liczne zmiany zwyrodnieniowe, najpewniej do leczenia operacyjnego u neurochirurga. Jednocześnie przepraszamy za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.