Co znaczy mój wynik TK klatki piersiowej?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku TK klatki piersiowej bez - i ze wzmocnieniem kontrastowym. Nieregularne, pasmowate zwłóknienie na obwodzie seg. 8 płuca prawego wlk. ok. 14x7 mm, otoczone wokół drobnymi zwłóknieniami. Linijne zmiany włókniste w przypodstawnych partiach obu płuc. Poza tym, płuca bez zagęszczeń miąższowych. Węzły chłonne niepowiększone. Aorta nieposzerzona z uwapnioną blaszką miażdżycową w łuku. Serce niepowiększone. Wolnego płynu w jamach opłucnowych nie uwidoczniono. Zmiana charakteru naczyniaka w trzonie kręgu L2 o wymiarach ok. 17x14 mm.

Nie interpretujemy wyników badań pacjentów, których nie znamy i nie prowadzimy.
Proszę w tym celu zgłosić się do lekarza prowadzącego, który prowadzi diagnostykę i zlecił pacjentowi wykonanie konkretnego badania.