Co znaczy moje badanie węzłów chłonnych?
Witam.Czekam na wizytę u onkologa.Czy mogę prosić o interpretację wyników,bo się denerwuję. ... Badane węzły chłonne pachowe po stronie lewej.Powierzchownie w linii pachowej przedniej widoczna jest zmiana lita o dł. 11,4 m ,podłużna,hypoechegenna..... Nadmieniam,że systematycznie mam robioną mamografię,ostatnio we wrześniu ubiegłego roku.Wszystko jest w porządku.Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Zmiana jest najpewniej powiększonym węzłem chłonnym. Aby zdiagnozować przyczynę tego stanu konieczne będą dalsze badania. Onkolog najpewniej zleci wykonanie biopsji węzła, po której będzie można powiedzieć coś więcej na temat zmiany. Pozdrawiam!